Ile zarabiam na płatnej grupie Szukamy Ustawek? Ile płaci mi bukmacher za reklamę?

Witam serdecznie,

Dawno nie pisałem żadnego artykułu. Dzisiaj temat, taki jak w tytule, czyli dość kontrowersyjny. Po ostatnim moim wpisie na Fan Page'u "Szukamy Ustawek" pojawiły się negatywne komentarze w moim kierunku, które dały mi trochę do myślenia. Ale dzięki temu znalazłem trochę energii i motywacji do podzielenia się z Wami tym jak to w rzeczywistości wygląda. Najpierw zacytuję komentarze, które pojawiły się po tym jak jak przy okazji złożenia życzeń świątecznych ogłosiłem, że wprowadzam darmowy dostęp / testowy dla osób, które zarejestrują się u bukmachera Betfan z moim kodem:

"Nikt nie zakłada grupy bukmacherskiej nie mając z tego kasy od buka, przecież ktoś taki zarabia z 4-5 porządnych wypłat w ciągu miesiąca z ludzi" napisał Tomek

"Jaki % zysku Masz od nowych graczy którzy przegrają swoje Depozyty? bo statystycznie około 90% graczy jest w plecy dlatego buki z roku na rok notują coraz większe zyski oraz powstają nowe firmy gdyż w starciu długo falowych to zawsze bukmacher jest górą. Na kogo liczysz że dołączy do projektu? te 12 tysięcy osób które wcześniej zostało usunięte z niego. (...)" a tutaj Michał.

Z jednej strony cieszę się, że świadomość graczy jest coraz większa i nie dziwię się, że niektórzy mogą już mieć dość nachalnych reklam. Z drugiej strony zacząłem się zastanawiać, po co ja to wszystko jeszcze ciągnę, zamiast rzucić ten projekt w cholerę i skupić swój czas na innych celach. Hola, hola, no ale jak to, przecież powinienem zarabiać do "5 porządnych wypłat w miesiącu na płatnej grupie". Hmm.. Być może niektórzy tyle zarabiają. Jeśli za dostęp do płatnej grupy gdzieniegdzie trzeba zapłacić kilkaset złotych to takie kwoty są realne.

Ok, to spójrzmy jak to jest na Grupie "Szukamy Ustawek", którą prowadzę. W skrócie dla przypomnienia, grupa najpierw była darmowa. Ilość jej członków wzrósł do ponad 10 tysięcy. Potem wprowadzony został Patronite. Dostęp do Grupy od tamtego czasu mają albo aktywne osoby, które dzielą się swoimi wpisami lub Patroni. Patronem można zostać od 10 złotych za miesiąc. Każdy sam może sprawdzić jaki jest koszt na innych VIP grupach i portalach. Czy 10 złotych to dużo czy mało pozostawiam każdemu do własnej oceny. 

W momencie dodawania tego postu Patronów jest 233 osoby. Łącznie wartość subskrypcji wynosi 2770 złotych. Patroni mają do wyboru subskrypcję 10 / 25 lub 50 zł na miesiąc. Niektóre osoby decydują się wesprzeć projekt kwotą 25 lub 50 zł, pomimo, że nie mają z tego nic dodatkowego. Przy okazji wielkie dzięki !

Ok, to teraz co się dzieję z kwotą 2770 zł? Czy można ją uznać za "porządną wypłatę" ? W sumie 2770 złotych to już nie tak mało. Ok. Ale jedziemy dalej. Z kwoty 2770 zł, zostaje o blisko 10% mniej przez prowizję dla Patronite. 


Za ostatni miesiąc była to kwota 2290 złotych. Tą kwotę na dzień dobry trzeba pomnożyć przez 80%, bo 20% wędruję na zapłatę podatku. Zostaje kwota 1832 złotych. Hmm... Już tysiąc złotych mniej. No ale dobra, dalej to wygląda całkiem fajnie. 

Następnie kwota ta dzielona jest na dwie części. Jedna część wędruje dla najlepszych użytkowników grupy z danego miesiąca. Czyli za miesiąc Marzec kwota ta powinna wynieść 916 złotych na nagrody. Zdarza się, że czasami dorzucam coś "ze swojej puli". Dlatego za poprzedni miesiąc pula nagród wyniosła równe 1000 złotych. Dla mnie zostaje więc 832 złotych. Hmm.. W sumie prawie tysiąc złotych za "nic nie robienie".

Ale idźmy dalej. Od kilku miesięcy, aby na grupie lepiej działały powiadomienia płacę co miesiąc 29$. Przeliczając na złotówki jest to równe 112 złotych.

Zostaje więc 720 złotych. 


Będąc skrupulatnym można dorzucić też opłaty za prowadzenie rachunku bankowego, które wynoszą obecnie już ponad 50 złotych na miesiąc. 720 zł - 50 zł = 670 zł.

Czy zapomniałem o czymś jeszcze? Prowadząc firmę nie obejdzie się bez comiesięcznych kosztów księgowych. Za ostatni miesiąc była to kwota równa 76,6 Euro (około 350 złotych)


Podsumowując zysk za ostatni miesiąc na prowadzeniu grupy: +320 złotych

Czy oby na pewno? Będąc tak skrupulatnym powinienem także wspomnieć o tym, że prowadząc spółkę, konieczne jest tworzenie raportów rocznych, a także "prowadzenie biura" + jeszcze kilka innych kosztów. Aktualnie łącznie rocznie takie koszta to dodatkowe 750 Euro w moim przypadku. Przeliczając na złotówki jest to kwota 3400 złotych. Gdyby podzielić to na każdy miesiąc wychodzi 280 złotych / miesiąc. Czyli dodając te koszta, miesięczny zysk na prowadzeniu płatnej grupy Szukamy Ustawek wynosi mnie +40 złotych

Ok, Panie "Janku" ale za to zarabiasz na pewno wielką kasę na reklamie bukmacherów. No i chyba zapomniałeś o tym jak z Patronite kosiłeś znacznie więcej kasy, gdy patronów było ponad 1000! Do tego tematu przejdę za moment. Wracając do "zarabiania na grupie", swój czas ograniczyłem do minimum. To znaczy, że tak jak wcześniej:

  • jeśli widzę jakiś podejrzany mecz to dodaję wpis na grupie
  • staram się moderować grupę, aby nie było na niej żadnych wulgaryzmów i przede wszystkim, żeby osoby będące aktywne "nie były wyśmiewane" w jakikolwiek sposób za swoje wpisy przez nikogo
  • na koniec miesiąca podliczam wszystkie wpisy / typy i odpowiednio dzielę pulę, co zajmuje mi najwięcej czasu, który spożytkowałbym inaczej (mógłbym zlecać tą robotę innym osobom, ale patrząc na obecne koszta, musiałbym jeszcze dodatkowo dopłacać kilka stów miesięcznie)
  • dodaję nowych patronów do grupy i usuwam nieaktywnych patronów (z czym mam często spore opóźnienia, gdyż jest to dość czasochłonne, dlatego na grupie jest znacznie więcej osób niż powinno)

Ale zgadza się, kiedyś kwoty z Patronite były znacznie wyższe. Mimo, że wtedy podział wyglądał trochę inaczej, gdyż kwota była dzielona na 3 części. To i tak suma sumarum, na pewno było znacznie lepiej niż obecnie. Można od razu przy okazji wspomnieć i pozdrowić osobę, która rozpowszechniła tutaj temat "Analizy H2H". Nasze drogi się rozeszły, ale gdyby nie ta osoba, to nie byłoby tej pewnego rodzaju mody na "łamaki". Teraz tego typu grup jak Szukamy Ustawek jest wiele i nie tylko u nas szukamy podejrzanych spotkań. Ale wracając do finansów, muszę dodać, że zanim założyłem grupę czy Patronite, to wszystko działało bez Patronite. Aby wszystko mogło działać tak jak teraz konieczna była rejestracja firmy, której koszt rejestracji wyniósł mnie sporo ponad 3000 Euro. Na początku więcej inwestowałem też w działania marketingowe, co pozwoliło Nam wtedy fajnie się rozwinąć.

Będąc szczerym, wtedy miałem znacznie więcej motywacji do działania i rozwijania tego projektu. Niestety dzisiaj już mi tego brakuje i gdybym dostał ofertę "przekazania" grupy w inne dobre ręce to na pewno bym ją rozważył. Aktualnie widzę kilka dróg co może stać się z projektem Szukamy Ustawek:

1. Wszystko działa dalej jak obecnie. Liczba patronów stopniowo spada. To może powodować irytacje wśród aktywnych osób, bo nagrody są coraz mniejsze. Między innymi dlatego dogadałem się z bukmacherem Betfan, aby były tutaj dodatkowe nagrody dla tych osób.

2. Grupa w pewnym momencie zostaje dostępna tylko dla aktywnych osób. Zero patronów. Zero jakichkolwiek nagród. Ograniczamy tylko dostęp do osób, które wspólnie działają. Ja zamykam firmę i zyskuję czas.

3. Grupę przejmuje inna osoba / podmiot, który ma inne biznesy / zaplecze i nie robią takiej osobie miesięczne koszty i koszty prowadzenia firmy. Jeśli jesteś taką osobą, zapraszam do kontaktu.

4. Ja rozwijam pobocznie inne projekty typu sprzedaż ebooków, albo zajmuję się innymi gałęziami i dalej prowadzę ten projekt "po kosztach". Ale w mojej obecnej sytuacji to nierealne, gdyż nie mam na to czasu. Żeby nie było, dalej moim głównym źródłem dochodu jest arbitraż na zakładach bukmacherskich (czyli granie różnic kursowych, błędów, bonus hunting itp.). 

Ale jest coś o czym wie mało kto, od kilku miesięcy zacząłem pracę na pełnym etacie w branży bukmacherskiej, o której za pewne marzy nie jeden gracz. Kiedyś dowiecie się więcej szczegółów. Jednak jak widzicie czasu brak. Czasy studiów już minęły. Za tydzień kończę 30 lat i to też daje mi sporo do myślenia. Myślę, że swoje tutaj już zrobiłem. Zwieńczeniem byłby ebook, w którym opisałbym swoją całą historię związaną z zakładami bukmacherskimi.

Ok, ale jeszcze na koniec trzeba odnieść się do zarabiania "milionów" na reklamie bukmachera. Tak w skrócie. Jeśli ktoś reklamuje bukmachera to może zarabiać na kilka sposobów.

  1. Stała stawka / miesięczna (nigdy takiej nie miałem i wydaje mi się, że przeznaczona jest do bardziej medialnych osób - działa coś na zasadzie sponsoringu).
  2. Standardowo prowizja od przegranych gracza. Jeśli "zwerbowany" przeze mnie gracz wpłaci 100 złotych i przegra, to zyskuje 20% od kwoty netto minus bonusy itp. Taką umowę mam obecnie. Czyli zakładając, że jakiś "Janek" zarejestruje się z kodem "Ustawki", wpłaci 100 tysięcy i wszystko od razu przegra, to zarobię ponad 10 tysięcy złotych. Ale patrząc realnie nie spodziewam się tutaj, że cokolwiek zarobię. Jest druga strona medalu. Wielu graczy może przegrywać, ale wystarczy gość, który jest "ogarnięty", a chyba nie muszę wspominać o tym, jakie osoby zostały przeze mnie wyszkolone na grupie "System Surebet", taki jeden gość wystarczy, że ogra dość mocno bukmachera i nieważne, że z mojego polecenia zarejestrowało się 1000 osób. Nici z jakiejkolwiek prowizji. Takie przypadki miałem już wcześniej kiedy bardziej angażowałem się w afiliację.
  3. Prowizja CPA. Gracz się rejestruje i wpłaca określony depozyt, za co "afiliant" dostaje jednorazowo określoną prowizję np. 20 euro (nieważne czy będzie wygrywał czy przegra).
Wracając do mojej aktualnej współpracy z Betfan. Zależało mi, żeby współpraca była czymś więcej niż tylko zwykłym "werbowaniem" nowych graczy. Nie oszukujmy się, większość ogarniętych osób i tak ma założone konto u sporej liczby bukmacherów. Gdyż im więcej kont tym większe możliwości. 

Ok, ale tutaj przechodzimy trochę na inny poziom. Jeszcze nie wszyscy obserwujący ten projekt wiedzą, ale póki co bukmacher Betfan jako jedyny oferuje taki zakład jak "Czy w meczu będzie łamak". Niby nic nowego, bo każdy może zagrać sobie po prostu 1/2 i 2/1. Ale jeśli ktoś kombinuje bardziej to może to się przydać między innymi do grania systemowo. Takie zakłady tworzone są specjalnie dla Naszej grupy. Dla przykładu we wczorajszym wpisie Thugpoet dodał 9 typów na łamak. Gdyby chciał zagrać systemowo 1/2 i 2/1 i połączyć to z resztą spotkań to miałby sporo zabawy. A tak po prostu wystarczy wejść na betfan i połączyć zakłady "Czy w meczu będzie łamak? TAK".
Przy okazji warto pochwalić Naszego kolegę, który dodał 9 typów na łamaka. A dwa już trafił. :)

Wspomnę też o czymś co jest czymś zupełnie nowym. Póki co na TOPowe ligi, ale jest możliwość. Możesz założyć się tak jak na screenie między innymi o to czy w kolejnej kolejce Ekstraklasy będzie łamak czy nie. Oczywiście nie ma tutaj żadnych pewniaków, jest to raczej loteria. Ale jeśli ktoś faktycznie spodziewa się łamaków w kilku meczach Ekstraklasy w danej kolejce to może po prostu zagrać taki bezpieczniejszy zakład.


"Dobra, dobra, to ile w końcu zarabiasz na tej reklamie cwaniaczku?" 

Póki co udało mi się pozyskać 11 nowych rejestracji. Z czego jeśli dobrze widzę 1 osoba wpłaciła i niestety póki co przegrała. Z czego moja prowizja wynosi 134 złote na chwilę obecną. 

I tak zmierzając do końca... Pierwszą myślą, po przeczytaniu wspomnianych dwóch komentarzy było. Kurde, przecież ja i tak tutaj nie spodziewam się jakichkolwiek prowizji. Ale jeśli faktycznie miałbym coś zarobić, to może po prostu przeznaczę całość na cel charytatywny. Z drugiej strony, może lepiej podać ten pomysł pod dyskusję na grupę. Niech oni zdecyduję czy jeśli byłby zysk to może połowę przeznaczyć na nagrody dla najlepszych, a drugą połowę na cele charytatywne. Póki co dla mnie to żaden problem pisać Wam ile osób się zarejestrowało i ile na tym zarobiłem. Aha no i najważniejsze. Pamiętajcie, że osoba, która i tak planuje się zarejestrować u bukmachera, nieważne czy użyje mojego czy kogoś innego kodu, ona na tym nic nie traci, a jedynie zyskuje, bo rejestrując się z odpowiednim kodem może mieć dodatkowy profit dla przykładu tutaj darmowy zakład (Nie używając odpowiedniego kodu zdaje się, że ta promocja nie działa).

Ok, dzięki za uwagę !
"Janek"